RD JSVR

Arch. štúdia

Rodiny domček v podhorí Tatier osadený v miernom severovýchodnom svahu je koncipovaný s dôrazom na výhľady na okolitú prírodu
Prevádzka domu je delená na krídla dennej a nočnej časti, ktoré sa odzrkadľujú aj navonok v dvoch úrovniach terasy.

RD KRVKL

Arch. štúdia - Projekt pre stav. povolenie

Rodinný dom pre mladú rodinu sa nachádza v  novovznikajúcej uličnej zástavbe. Obývacia izba s kuchyňou sú súvislým zasklením prepojené s exteriérom záhrady a veľkej terasy orientovanej na juhozápad.  Návrh a projekt sú spoločným počinom s architektom  Petrom Greguškom. 

Súbor rodinných domov Kubašok

Architektonická štúdia

Na riešenom území sme uvažovali s piatimi objektami malých rodinných domov. Pozemok, aj keď plošné rozsiahli, je predelený nevysporiadanou miestnou komunikáciou, ktorá značne obmedzila možnosti umiestnenie budúcej zástavby.  Materiálové riešenie dreveným obkladom podkrovia a spolu s tvarovým riešením odkazujú na historickú architektúru objektov v oblasti obci. Izby sú orientované západ a východ s výhľadom na okolitú prírodu. 

Garzónka Brno

Interiér

Návrh interiéru s požiadavkou na využitie priestoru v maximálnej miere. Praktickosť je dosiahnutá použitým Murphyho postele so zabudovanou pohovkou, Sklápacím pracovným stolom a minimalistickým riešením kuchynskej linky, ktorá plynule prechádza do nábytkovej steny s úložným priestorom.  Na stena s TV je strieborná betónová omietka, ktorá dáva priestoru industriálny nádych mestského prostredia.

RD JRC

Projekt pre stavebné povolenie

Pre rodinný dom sme spracovávali projekt pre zlúčené konanie na základe arch. štúdie od českých architektektov, Ing. arch. Michal Justa a Ing. arch. Laura Doležalovej.  Objekt síce tvarovo a priestorovo jednoduchý predstavoval pri spracovaný stavebného riešenia výzvu v technických a konštrukčných otázkach, rovnako na spracovanie náročné bolo zakladanie vo svahu. Objekt je aktuálne vo výstavbe.

RD DRVK

Architektonická štúdia

Rodinný dom je navrhovaný na úzkom pozemku v jadre obce s historickou parceláciou úzkych  pozemkov. Odstúpením od ulice nadväzuje na uličnú líniu susedných objektov. Dom je určený pre mladý pár, s obývacou izbou a kuchyňou na prízemí, spálňou a pracovňou na poschodí.  Svojim tvaroslovím a farebno-materiálovým riešením odkazuje na svoje vidiecke prostredie.  Južná  stena z drevenej konštrukcie a polykarbonatových panelov dotvára súkromie a závetrie priestorov vstupu, balkóna a terasy.